Portal iMoto to wirtualny garaż dla posiadaczy samochodów i motocykli. Jest narzędziem pozwalającym w kompleksowy sposób zając się swoim pojazdem.

Osoby, które założą konto na iMoto, będą mogły zadbać o swój pojazd, wymienić się poglądami z innymi użytkownikami danego modelu, poczytać porady lub ciekawostki z zakresu obsługi samochodu, a finalnie sprzedać auto. To połączeniu medium społecznościowego z użyteczną książka pojazdu. Rejestracja w portalu jest bezpłatna.

imoto_002

Zakładając profil na iMoto przypisujesz jednocześnie do siebie konkretny pojazd, który posiadasz. Służą temu dane z dowodu rejestracyjnego. Dzięki temu masz możliwość wyboru części dedykowanych do twojego auta, znalezienia spersonalizowanych informacji i usług dla takiego modelu. Portal współpracuje z dostawcami części, proponując konkurencyjne cenowo oferty. Pozwala też prowadzić wirtualną książkę serwisową i przypomina o zbliżających się wymiana eksploatacyjnych. Historia pojazdu zapisana w systemie jest też wartością dodaną w momencie, gdy będziesz chciał sprzedać auto. Odpowiednia zakładka umożliwia wystawienie ogłoszenie, przy czym iMoto nie jest platforma transakcyjną, a jedynie tablicą ogłoszeń. Założenie jest takie, że użytkownicy będą mogli kupować auta bardziej wiarygodne, przynajmniej jeśli chodzi o historie serwisową.

imoto_001

Dodatkową atrakcją jest strefa społecznościowa. Użytkownicy danego modelu mogą wymieniać się informacjami na forum lub konsultować w zakresie serwisu danego auta we własnym zakresie. Założenie jest bowiem takie, że iMoto pozwala znaleźć odpowiedni warsztat, który upora się z twoim pojazdem lub wesprzeć cię gdy będziesz chciał sam je naprawić (dobór odpowiednich części, porady jak je wymienić). W przyszłości na portalu ma się pojawić strefa dla dzieci, rozwijane tez będą działy porad, niusów, czy tematy związane z luźną atmosferą rozrywkowo-społecznościową.

imoto_003

Jesteśmy bardzo ciekawi jak społeczność internetowa przyjmie takie kompleksowe narzędzie, łączące rozrywkę z obsługą serwisową pojazdu. Liczymy, że właściciele projektu podzielą się z nami taką informacją za jakiś czas .

fot. materiały iMoto