Wyrazisty i kompaktowy z zewnątrz, bardzo przestronny i wszechstronny w środku, z modnym dwukolorowym nadwoziem i atrakcyjną sylwetką samochodu sportowo-użytkowego — taki jest zupełnie nowy Opel Crossland X.

Ten wszechstronny miejski crossover (CrossoverUtilityVehicle — użytkowy crossover) jest już drugim przedstawicielem rodziny X w gamie modeli Opla, podobnie jak bestsellerowa Mokka X należy on do segmentu B. W bieżącym roku zaprezentowany zostanie także większy, kompaktowy (segment C) model Grandland X.

W porównaniu z Oplem Mokką X, która jest oferowana z opcjonalnym napędem na cztery koła, pozwalającym na okazjonalne wyprawy w lekki teren, nowy Opel Crossland X jest modelem miejskim, o zwartych wymiarach zewnętrznych, który jednak doskonale sprawdzi się także podczas większych zakupów czy wakacyjnych wypadów. Nowy Crossland X mierzący 4,21 metra długości jest o 16 centymetrów krótszy od Astry, ale o 10 centymetrów od niej wyższy.

Ponadto, ta nowość rynkowa oferuje systemy, za sprawą których codzienna jazda jest bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i łatwiejsza. Opcjonalne adaptacyjne w pełni diodowe reflektory AFL, wyświetlacz projekcyjny head-upi panoramiczna kamera cofania rejestrująca obraz w promieniu 180 stopni, zaawansowany asystent parkowania, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznego hamowania awaryjnego, system wykrywania senności kierowcy, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości i system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady.Nowy Crossland X został również wyposażony w typowe dla Opla znakomite opcje łączności. Obejmują one, między innymi, system Opel OnStar, a także system multimedialny IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto oraz dużym, 8‑calowym ekranem dotykowym.

Zarówno kierowca, jak i pasażer z przodu mogą podróżować w nagradzanych i atestowanych przez AGR (Akcję na rzecz Zdrowych Pleców) ergonomicznych fotelach. Pojemność bagażnika bez składania tylnych siedzeń wynosi 410 litrów — także pod tym względem Crossland X plasuje się w czołówce swojej klasy. Ponadto pasażerowie z drugiego rzędu siedzeń mogą przesuwać tylną kanapę wzdłuż osi pojazdu w zakresie 150 milimetrów, odpowiednio zwiększając przestrzeń na nogi lub pojemność bagażnika.

Nowoczesne systemy z zakresu bezpieczeństwa i komfortu to jednak nie wszystko. Producent zapewnia o dostępności szerokiej gamy silników benzynowych, wysokoprężnych i przystosowanych do LPG. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy manualnymi, a automatycznymi skrzyniami biegów.

źródło: Opel