Peugeot zaprezentował nowe wcielenie modelu 3008. W mediach gruchnęła wiadomość, że dotychczasowa generacja tego wozu to niezbyt udany SUV, a nowa – świetnie wyglądający Crossover. Sam producent zdaje się nie podzielać tej opinii, niezmiennie zaliczając ten model do rodziny SUV-ów, ale jednocześnie nie zaprzecza, że jest to wóz znacznie ładniejszy od poprzednika, co zresztą jest zgodne z prawdą.

PEUGEOT_3008_003

Niezależnie od tego jak zakwalifikujemy to auto, na pierwszy rzut oka widać, że ma bardziej spójną, drapieżną stylistykę, z cytatami z innych nowych modeli Peugeota. Poprzednie 3008 mocno się już opatrzyło, a widząc jak niewiele tych aut jeździ po ulicach – nie spotkało się też z życzliwym przyjęciem klientów.

PEUGEOT_3008_004

Nowe auto oficjalnie zostanie zaprezentowane dopiero na Salonie Samochodowym w Paryżu i jak na razie producent skutecznie dozuje szczegółowe informacje na jego temat. Wiemy jedynie, że auto standardowo będzie wyposażone w PEUGEOT i-Cockpit®. Należy spodziewać się, że pod maską będzie mógł pracować jeden z trzycylindrowych benzyniaków z rodziny PureTech lub któryś ze sprawdzonych turbodiesli e-HDI.

PEUGEOT_3008_005

Przy okazji warto dodać, że rynek SUV-ów od dłuższego czasu przeżywa imponujący wzrost. Od czasu debiutu pierwszej generacji 3008 (2009 rok) sprzedaż SUV-ów segmentu C na rynku europejskim wzrosła 2,5 krotnie i stanowi obecnie 10% wszystkich aut sprzedawanych na Starym Kontynencie.

fot. Peugeot