Nowe Audi Q2 to najmniejszy SUV niemieckiej marki. Trudno się dziwić temu debiutowi, mimo że producent ma juz kilka aut tego rodzaju w swojej ofercie, bo popularność SUV-ów zaskoczyła chyba nawet ich twórców. Nowy, gadżeciarski model będzie konkurentem MINI Coutryman, które również pojawi się w odmłodzonej wersji.

audi_q2_002

Pod maską może pracować jeden z pięciu silników. Dwa z nich to benzyniaki, czyli trzycylindrowy 1.0 TFSI o mocy 116 koni mechanicznych i 1.4 TFSI o mocy 150 koni. Trzy kolejne to turbodiesle o mocach od 116 do 190 koni mechanicznych. Najmocniejsza obecnie dostępna odmiana będzie wiec wysokoprężna, ale biorąc pod uwagę dynamiczną stylistykę auta, można się chyba spodziewać, że w przyszłości pojawią się mocniejsze silniki w wersjach sygnowanych S lub RS.

audi_q2_003

Producent chwali się między innymi tym, że w aucie znajdzie się sporo elektronicznych gadżetów – w standardzie lub za dopłata. Chodzi między innymi o nawigację z 8,3 calowym wyświetlaczem, napęd quattro, czy system nagłaśniający Bang & Olufsen. Ciekawostką jest fakt, że do wyboru przewidziano dwanaście kolorów lakieru, a auto z podstawowym silnikiem 1.0 TFSI waży zaledwie 1205 kg.

Michał Karczewski, fot. Audi