Opel rozpoczął nowy rok na polskim rynku mocnym akcentem. W styczniu do klientów marki trafiło 3 377 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. Jest to wynik o ponad 13,8% lepszy niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, kiedy to sprzedanych zostało 2 968 samochodów. Najlepiej sprzedające się modele osobowe w gamie Opla w styczniu to Astra, Corsa i Mokka. Astra, tak jak w całym 2016 roku, również w styczniu była  najczęściej wybieranym samochodem przez klientów indywidualnych na polskim rynku.

„Rok 2017 zaczynamy bardzo mocnym akcentem, najlepszym styczniowym wynikiem sprzedaży marki w jej polskiej historii” – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. „Przed nami ważne premiery, niebawem zadebiutują nowa generacja naszego flagowego modelu – Insignia Grand Sport oraz miejski crossover – Crossland X. Te i kolejne nowości sprawią, że w 2017 roku portfolio naszych modeli jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności” –dodaje Mieczkowski.

Nowa generacji Opla Insignii będzie dostępna z nadwoziem pięciodrzwiowym (Insignia Grand Sport), jako kombi (Insignia Sports Tourer) oraz w wersji crossover (Insignia Country Tourer).Opel w tym roku wprowadzi do sprzedaży także dwa modele w szybko rozwijającym się segmencie CUV (CrossoverUtilityVehicles — użytkowe crossovery) — będą to Ople Crossland X i Grandland X. Plany ofensywy modelowej na 2017 rok przewidują również wprowadzenie komfortowej odmiany Opla Vivaro.

Klienci poszukujący okazji mogą skorzystać z trwającej wyprzedaży Opla na modele z roku produkcji2016r. Wśród wyprzedażowych propozycji znajdziemy, m.in., miejską Corsę w cenie od 35 600 zł oraz kompaktową Astrę od 51 900 zł. Decydując się na Insignię możemy zyskać nawet do 30 000 zł na modelach z wybranymi pakietami wyposażenia. Pozostałe modele są dostępne w równie atrakcyjnych ofertach.

źródło: Opel